Leden 2018

Rok 2018

2. ledna 2018 v 19:01 | Lady -A |  Oznámení
Zdravím,
mé jméno je Lady -A a vítám Tě u dalšího článku, který píše moje chorobná mysl se špetkou sarkasmu a lásky, jak už to všichni znáte.


Předem Vám chci popřát krásný nový rok 2018. Ano, už jsme se opět přehoupli do nového roku a je tedy na čase další rok uchopit pevně do svých rukou a začít s tím, co už odkládáme dny, týdny, měsíce nebo snad i roky. Je pravda, že pokud si chcete něco splnit, naučit a máte nějaký cíl, jděte si za ním a nehleďte na to, jestli je nový rok, starý rok - udělejte změnu TEĎ HNED.

Já osobně jsem si dala od blogování docela dost dlouhou pauzu, jelikož jsem toho měla hodně v práci, bylo to hektické a začala jsem dělat autoškolu, která je taky dost velký žrout času.

Často přemýšlím, zda si budu dávat na nový rok nějaká předsevzetí a víte, já nevím. Nejsem si jistá, zda to zapotřebí je, anebo naopak není.

>> Dáváte si každý nový rok předsevzetí? <<


Já mám plány a cíle, které bych letos chtěla splnit, ale nechci, abych se potom na konci roku podívala dozadu a zjistila, že mi proplul celý rok mezi prsty a já se věnovala pouze tomu, co jsem si nalajnovala a ostatní jsem pousnula na druhou kolej, to určitě nechci a ani nehodlám udělat, anebo na sebe byla naštvaná, že jsem něco nestihla, neudělala.


****

Teď to určitě neberte nijak zle, ale určitě já sama sobě a i Vám přeji trochu trnitou cestu s překážkami. Tady nejde o to, že jsem zlá, bezcitná a podobně, ale přeju nám všem překážky, které zvládneme překonat a které nás učiní opět silnějšími lepšími bytostmi.

Buďme navzájem k sobě víc loajální, trpělivý a milující.
Zkusme to.
Pochopme, že nemusíme odsuzovat během minuty, poznávejme, utvořme si názory a potom konstatujme verdikt.

***

Ve světě je toliko násilí, brutality, že sama ani nevím, odkud se to bere. Děsí mě to. A nemusí do toho být zahrnutý celý svět, stačí Vám například soused od vedle, přes cestu, kdekoliv se něco může dít. Nehrajme si jen na svém písečku, ale naučme se dívat se do okolí, pomáhat si, neodvracet oči, když je evidentní, že někdo potřebuje pomoc. Jednou se to člověku vrátí. Určitě.


Teď bych se ráda trochu tématem obrátila k blogu jako takovém. Chci udělat pár změn a hlavně se tomu tady věnovat. Budu moc ráda, když mi sami budete dávat podněty k článkům, které by Vás bavili a rádi je budete číst.

***

To, co bych chtěla změnit, upravit, zlepšit na blogu.

 • Obnovit denní články (Denní věštec)
 • Psát o mysteriozních věcech, jelikož jsem tímto tématem poměrně dost "posedlá"
 • Zajímám se o psychologii jako takovou, ale převážně o psychologii vrahů (sérioví, masoví...) a ráda bych se tomuto tématu na mém blogu věnovala. Sepisovala nějaké fakta v této oblasti, chtěla bych se věnovat i určitým osobám, takže pokud budete mít k tomuto tématu cokoliv, určitě to napište do komentářů a je se na to moc ráda podívám, přečtu a pokusím se zpracovat.
 • Obnovit spřátelní blogů (i když mi to přijde v dnešní době už docela nemoderní, ale proč to nemít..?)
 • Chat s Vámi čtenáři, pokud by byl zájem (např. určení tématu, otázky, cokoliv...)

To, co bych chtěla změnit, upravit a zlepšit ve svém osobním životě.

 • Začít více číst - chtěla bych přečíst každý týden alespoň jednu knihu (čtu ráda, jsem celkem rychločtenář, tak snad mi to půjde)
 • Rozhodně se zdravěji a správně stravovat, protože s tím mám problémy a občas zacházím do velkých extrémů a je to špatně. Na tomto pracuji od listopadu minulého roku a zatím je to takové 50 na 50.
 • Opět začít pravidelně sportovat (mám aktivního, velice aktivního partnera a ráda bych s ním byla spjata ještě víc i po této stránce a hlavně, chci zlepšit samu sebe, protože moje tělo je jenom moje a já chci, aby bylo zdravé, vitální a v dobré kondici.)
 • Udělat závěrečné zkoušky v autoškole, které mě budou čekat na konci ledna
 • Najít novou práci
 • Zlepšit svůj psychický stav, vyrovnat se a být v pohodě
 • Více meditovat

***

Možná bych mohla pokračovat dál, ale myslím, že jsem si na svá bedra takhle do základu nabrala víc než dost, pochopitelně mám v plánu mnohem vícero věcí a možná při nich udete i Vy, kdo ví, ale rozhodně, mám motivaci a tu motivaci si nenechám utéct a budu makat na lepším já a na lepší budoucnosti i kdyby to znamenalo být dole, spadnout na držku, když to musím říci takhle hrubě, ale rozhodně si chci říci "Zkusila jsem to a dala jsem do toho v té chvíli vše, co jsem mohla. Při pádu se otřepu, zvednu zpět na nohy a zkusím to znova."

Tohle je poselství i Vám všem, kteří se do něčeho pustíte. VYTRVEJTE. V cílové rovince na sebe budete pyšní a ten pocit je k nezaplacení.


Já se na Vás těším u dalšího článku, který doufám vyjde co nejdřív (ještě tento týden) a do té doby se mějte krásně,
makejte na svých snech, na zlepšení a buďte zároveň vděční, pokorní.
Užívejte každou chvíli, kdy se nadechnete a vydechnete.


Pa!