Denní článek [12.]

12. listopadu 2016 v 21:06 | Lady -A |  Denní Věštec
Zdravím,
mé jméno je Lady -A a vítám tě u dalšího denního článku, který je psán, když jsem políbené i nepolíbená múzou, kterou bych mohla v tomto článku využít.


Opět mě neskutečně rozčiluje náš internet. Je tak pomalý a já jsem z toho nešťastná.
Dneska venku je nějaká RETRO párty, tak jsem zvědavá, jaké RETRO pecky uslyším, jestli vůbec. Přikláním se spíše k tomu, že si ponechám sluchátka a poslechnu si svou kvalitní hudbu, ale neříkám, že v RETRO hudbě se nedá najít něco, co by mě zaujalo. Takový Bon Jovi, hmm, mňam!

Jakou hudbu převážně posloucháte?

Nedávno jsem dělala průzkum ohledně rádii, máte rádi rádia? Posloucháte je? A jak často?
Když řídíte, nebo máte raději svou hudbu - tudíž si vytvoříte playlist, či využívate spotify nebo apple music (nebo jak se to jmenuje, v tom se úplně nevyznám, abych řekla pravdu.) ?
To by mě taky celkem zajímalo, může to být zajímavá konverzace tady v komentářích a časem i třeba na chatu, který naleznete poté na levém panelu.

Mám mnoho nápadů, se kterými Vás v brzké době seznámím a doufám, že se tady budete cítit co nejlépe.

Tisickrát se Ti bude zdát,
že už nemůžeš znova vstát,
tisíckrát to nesmíš vzdát,
i když bude nejhůř.


Zatím se mějte nádherně a pa! 


Komentáře

1 Eliss Eliss | Web | 12. listopadu 2016 v 21:30 | Reagovat

Já poslouchám metal. A rádia poslední dobou neposlouchám vůbec, jen na praxi nám občas hraje Evropa 2, ale ty písničky mi nepřipadají nijak zajímavé.

2 Lady -A Lady -A | Web | 12. listopadu 2016 v 21:47 | Reagovat

[1]: Tak to jsi můj človíček. :) Jaké skupiny máš nejraději? Pro inspiraci.

3 Matěj Matěj | Web | 13. listopadu 2016 v 15:48 | Reagovat

Těmi veršíky si mi vloudila trochu myšlenek na moji knížku První poločas, kterou chci vydat nejspíše koncem tohoto roku. Vlastně více jak 420 stránek bude vyprávět o tom, co Tvýh 18 slov :-)

A hudba? Nejraději mám pop a rock, ale zase chci, aby ty písničky měly nějaký smysl, což je (nechci se do nikoho navážet) problém v dnešních pop skladbách najít, si myslím...

Jelikož hodně píšu (jak pro můj blog, tak i knížky), tak zase naopak nemůžu poslouchat nic, kde jsou nějaká slova, protože se u toho nedokážu moc soustředit. Když teda zrovna píšu, poslouchám rádia New Age (odpusť mi malý spam - http://www.radiotunes.com/play/newage - však mi řekni svůj názor :) )

Tohle rádio je pro mě taková nostalgie, protože jsem ho poslouchal v době, kdy jsem ještě bydlel u rodičů a psával u nich. Občas ke mě do pokoje přišel i náš pes, který se uvelebil na zemi nebo v posteli a dělal mi společnost. Já třeba mám zvířata hrozně rád a konrétně o psech vím, že tento styl hudby (pomalá a třeba i s mírným ženským hlasem) jim může být příjemná. Teď už pes nežije, takže proto ta slova o nostalgii.

Je to zkrátka poslech, u kterého dokážu zpomalit mysl, vytlačit starosti a soustředit se na to, na co chci...

4 Lady -A Lady -A | Web | 13. listopadu 2016 v 16:53 | Reagovat

[3]: Všimla jsem si, že píšeš. Zrovna včera jsem si přečetla celou knihu "Nataša" a musím říci, že mne to velmi zaujalo jak jsi to pojal. Líbilo se mi to. Velmi. Také jsem vždycky chtěla psát, ale mé zkušenosti, které mne provází životem - nejsou pěkné. Netvrdím, však, že jsem jediná, kdo si něčím musel projít - to každý člověk. Jen někdo má vícero zkušenosti se špatnými věcmi, jiní zase s lepšími. Když se to správně nakombinuje, najde se jakási rovnováha. Jednou určitě.

Každopádně opravdu mi "spam" nevadí. Já sama se kolikrát ráda rozepisuji či vkládám určité odkazy, které mě zaujaly, nebo jsou určené k tématu. Je to přece jen oznamovací/informační bod a ten se hodí vždycky. Obzvláště, pokud se na něco ptá a ukázka je nejlepším příkladem. Vždycky, alespoň tedy já to tak beru.

Jsem ráda, že mi sem zavítala osoba, která má co říci, toho si cenním nejvíce. Ráda se zamýšlím nad odpovědí, takže tohle je pro mě ta nejmilejší odezva. Tudíž, ti děkuji.

5 Lady -A Lady -A | Web | 13. listopadu 2016 v 16:57 | Reagovat

[4]: Ještě bych ráda dodala, že jsem se podívala na ono rádio a poslechla jsem si. Tohle se mi líbí. Líbí se mi, jak je to příjemné a uklidňující. Sama při podobných melodiích/hudbě medituji, uvolňuji se a relaxuji. Všechno nechám za sebou a věnuji se svému toku myšlenek, vytvářím si svůj vlastní svět, do kterého mi nemůže nikdo proniknout. Jsem tam jen já a pouze já. Mé podvědomí, má vnitřní síla, která mi dodává odvahu být v tomhle světě. Mít jemné srdce, být otevřená novým věcem, dokázat se odprostit od všeho zlého, vnímat svůj dech a říkat si, jak jsem ráda, že jsem mladá a mé tělo je teplé, horké až vařící a být vděčná za to, že mám tolik věcí před sebou, celý život. Žít ho jak budu chtít a nikdo nemá právo mi ho vytvořit, jen já samotná.

6 Matěj Matěj | Web | 13. listopadu 2016 v 18:09 | Reagovat

[4]: Ty si četla Natašu? Těsí mě to a pokud Tě to zaujalo a líbilo se Ti to, pak je to za psaní ta nejlepší odměna. Dostávám hodně názorů na knížku - někdy kladné, jindy zase záporné. Já je nikdy v žádném z těch případů nezpochybňuju. A to ani ve své mysli. Jsem bohužel někdy vztahovačný, takže kdybych si zpětnou vazbu moc bral, zničilo by mě to. Každý jsme bohužel nějaký. Určité vlastnosti nemůžeš vypnout a patrně s nimi dožiješ celý život. Pak už jen zbývá se s nimi naučit žit a najít si proti těm nežádoucím nějakou obranu.

Vždy se nad názory zamýšlím, ale snažím se, abych nad nimi nepřemýšlel dlouho. Z dobrých recenzí jsem si hlavu neotloukl, protože jsem kvůli nim ke stropu neskákal. A z těch horších jsem zase do polštáře neplakal. Beru to jako rozumný kompromis - být zkrátka a jen nad věcí...

Nevím, kam s těmi zkušenostmi míříš??? Já si myslím, že psát umíš hodně dobře, navíc máš opravdu zralý pohled na svět, si všímám. Myslím si, že jsi realista, je tak? Psaní o člověku dost věcí prozradí, možná tak samo to dělá mé psaní o mě. I když jsem si Natašu vymyslel, dá se mezi řádky něco vyčíst, něco podstatného o mě samotném...

A třeba se právě proto, abys vložila někam "kus sebe samotné," rozhodneš taky něco napsat. Talent na to máš :-)

7 Lady -A Lady -A | Web | 13. listopadu 2016 v 19:12 | Reagovat

[6]: Ano, četla jsem ji. Včera jsem na ní narazila, když jsem se dívala na tvůj web. Zaujala mě tam problematika a nakonec jsem se dotoho s takovou chutí začetla, že jsem byla vzhůru do tří hodin ranních, abych došla ke konci. Vůbec mi nevadilo, že Nataša byla ve tvých očích udělaná jako princezna - naivní, krásná. Jana, která podstatě byla za ty roky co byla v domě Hynka úplně zmanipulovaná a chtěla pomoci dívce, která měla odvahu a nechtěla přijmout fakt, že by ztratila svou hrdost, leč se ji to vymstilo. David, vykreslován jako "princ na bílém koni". Mělo to hloubku, smysl. Jednoduchost, nemusela jsem se vracet k nějaké větě několikrát. Možná za to může fakt, že jsem celkem knihomol, nebo, že se věnuji psychologii, netuším, každopádně objektivně mohu tvrdit, že celkový obsah, byl dobrý. Děje se to tolika dívkám a společnost o tom kolikrát ani nechce slyšet. Nechápu například ani tu "politiku" co se týče i zavražděných žen, které sice prováděly nejstarší řemeslo, které existuje (prostituci/sexuální služby), ale to neznamená, že někdo má právo jim vzít život, ale lidé na ně pohlíží skrz prsty. Vlastně tím chci říci, že jakékoliv páchání - zneužívání, mlácení a podobných věcí se nemohou dít ani těmto ženám/dívkám, protože je to nelidské a přesto je to skoro denní chleba. Nechápu tedy, jak na to mohou koukat takhle seshora, když kde kdo tyto služby využívá. Chtěla bych, aby to bylo jinak. V jedinci je síla, i když ho bude poslouchat jen jeden jediný člověk, ten to může opět posunout dál, vytvoří se řetězec, který bude informace podávat dál a dál, vytvoří se skupina, která už má šanci dokázat víc.

Já se snažím vždycky všechno vyslechnout, je pro mě něčím důležité. Ráda totiž "šťourám" i v těch nejmenších věcech, abych v tom našla něco velkého. Každopádně já hlavně to dělám proto, abych měla širší pohled a potom si od toho dokázala vzít kousek a kousek, převytvořit to tak, abych s tím byla spokojená já a hlavně, aby to na mě alespoň v nějakém měřítku sedělo, protože si myslím, že když někdo něco zažil a ten druhý ne a něco mu pomohlo v nějakém směru tak to může pomoci, neříkám, že to pomůže úplně ve stejné zásadě, ale rozhodně když si to trochu předtvoříš, najednou se v tom začneš vidět a řekneš si "Jo, tak tohle by šlo.  Tohle vyzkouším." rozhodně nemám ráda, když je někdo až příliš velký pesimista a neustále o sobě tvrdí, jak mu nic nejde, jak v ničem není dobrý. Hloupost,  každý člověk je v něčem dobrý jen je potřeba to objevit a pak se o to zajímat  a zabývat se tím byť jen každý den nějakou chvíli. Vždycky se to do cíle doběhnout dá.

Zkušenosti dělají člověka. Vytvářejí ho silnější, nebo to má bohužel opačný dopadek. Řeknu to asi takhle, dopadla jsem na samotné dno a už jsem skutečně neměla kam padat, nešlo to. Byla jsem bezmocná, nemohla jsem dýchat a pak jsem si řekla, že jediné, co musím udělat je, se od toho dna prostě odrazit, dobýt svůj život zpět, protože ho chci vlastnit ve svých rukou JÁ. To byl můj cíl, na kterém pracuji stále a stále, protože chci seberozvoj, nechci skončit na jednom místě, to není nic pro mě. Asi takhle, bych to řekla. Sice možná moc omáčky kolem a bez masa, ale kdo ví, třeba příště to bude i s masem. :)

Jsem realista. Skutečně. Máš pravdu.

Opravdu? No, možná na tom něco bude. Hlavně pro by psaní bylo vášní, ale zároveň bych chtěla se věnovat tolika krásným věcem. Snad alespoň něco se mi podaří a dojde k naplnění.

Děkuji za komentář.

8 Matěj Matěj | Web | 14. listopadu 2016 v 1:05 | Reagovat

Umíš se rozepsat. Ale žádné slovo mě nenudilo :-)

Na dobré blogy se vracím :-)

9 coffee-and-relax coffee-and-relax | 14. listopadu 2016 v 7:28 | Reagovat

[8]: To jsem moc rada, cennim si toho :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.