H A L L O W E E N T A G

31. října 2016 v 0:00 | Lady -A
Zdravím,
tady Lady -A a vítám Tě u dalšího článku, který se zaměří na Halloween, protože se jedná o tzv. TAG!

I přesto, že se u nás tento svátek příliš neslaví, myslím si, že se pomalu víc a víc globalizuje a stojí za to. Můžeme mluvit o našich Dušičkách, pokud se Halloween někomu opravdu hodně příčí.

Doufám, že Tě bude bavit, víc to okecávat nehodlám a jdeme na to!
Nesmím zapomenout na stejnojmenný film Halloween z roku 1978, což je dle mého opravdu absolutně skvělé zpracování a dále si ráda pustím i Halloween: Zmrtvýchvstání, z roku 2002 - klasická vyvražďovačka, sice tohle už je spíše jen taková splácanina, ale ten kdo například horory moc nemusí, nebo se bojí i toho, že z okna vyletí vrána či havran je tohle opravdu pěkná podívaná při zatažených žaluzii a v noci. Doporučuji, určitě! Navíc jsem si jistá, že tento film znají všichni a slavný Michael Myerse je celkem dost legendou a spousta dětí se za něj stále převléká.

Dále by za zmínku stál film Zlověstné ticho (Dead Silence), určitě ho znáte a pokud NE, vřele doporučuji! Je to pecka! Možná znáte říkanku, slavnou od ženy/loutkářky Mary Shaw.

" Pozor na pohled Mary Shaw, neměla děti jen loutek sto, a když ji uvidíš ve svých snech, buď si jistý, že už nikdy křičet nebudeš. "
Ještě mě napadl i film SAW - taky libovka a na Halloween celkem dost oblíbený, nebo možná ještě Sillent Hill, asi bych mohla pokračovat v dalších..

Podívám na i jiné hororové/strašidelné filmy. Jelikož je to můj nejoblíbenější žánr, tak se není čemu divit.

A nesmím zapomenout na film od Tima Burtona! Střihoruký Edward, Addams Family - bože, MILUJI TO!

Halloween (1978)

Halloween: Zmrtvýchvstání (2002)


Nedokáži úplně suverénně říci, který kostým by byl můj nejoblíbenější. Podle mě každý kostým je naprosto skvělý, když si s tím jedinec trochu vyhraje. Víte ono, napatlat na sebe krev nebo si koupit kostým dovede každý, ale trochu si s tím umět vyhrát, nebo si jej dokázat udělat samotný tak v tom já vidím absolutní skvost.


Popravdě ani nevím. Vždycky jsem byla podzimní dítě, i když jsem narozena na jaře. Věděla jsem, že jakékoliv svátky, které budou na podzim, budu milovat a je to pravda. Jakmile jsem se začala učit angličtinu a poznávat jiné kultury, Halloween byl mezi prvními, které jsem milovala. Jakožto kreativní a tvořivý typ člověka jsem na klasické dušičky začala kreslit dýně (ještě jsem je vyřezávat nemohla), netopýry, čarodějnice, náhrobní kameny a další zvláštní výkresy. Vymýšlela jsem si postavičky, protože fantazii se meze nekladou. Kolik mi tak mohlo být? Možná 7, 8 let? Možná. Miluji to! :)


Rozhodně budu pokračovat ve vytváření věnců a různých ozdob, jelikož máme ještě stále podzim a co nevidět i zimu, tak si to budu předpřipravovat. Rozhodně se podívám na nějaký ten strašidelný film a rozhodně jako každý rok využiji svou spiritistickou desku (pravda, využívám ji i v jiné dny, než pouze na Halloween, ale PST!). Možná něco upeču, ale to už moc předbíhám.


Tak tohle je opravdu zapeklitá otázka. Já zbožňuji vlkodlaky, přijdou mi celkem dost sexy, ale zároveň mám hodně ráda i upíry, protože jsou to gentlemani, dokáži být hodně sexy a to se většině lidem líbí, převážně ženám, co si budeme povídat. Nemohu si prostě vybrat. Asi záleží, jak by na mě jedinec zapůsobil. Bohužel, vybrat si vážně nedovedu. Oba dokáži být věrní a vezměte si, že vlkodlak Vás zahřeje, ale upír? Tam to bude těžší. Jak jste na tom vy?


Jelikož nejsem moc na sladké, tak vážně nemám nijak zvláště oblíbené Halloweenské cukroví. Když už třeba něco peču, tak dělám muffiny (cupcake) - jak chcete. Nebo si nakrájím jablko, potřu si ho burákovým máslem a to je panečku dobrota! Takže ne, cukroví jako takové opravdu nevím.


Samozřejmě. Každý rok zdobím dům. Nejen z venku, ale i zevnitř. Mám to prostě ráda - neplácám jedno přes druhé, všechno má své místo. Dělám věnce, kreslím různé listy, dýně, netopýry, čarodějnice a pak z toho dělám řetězy, jindy to věším tak různě na světla, které jsou u stopu a další a další. Různě jsou vystaveny dýně - ať vyřezané či ne. Svíčky, šišky v dózách a další. Vždycky objevím něco, kde mě trkne nápad a prostě to vyzkouším, když se to nepodaří, nevadí, zkusím to jinak a ono z toho nakonec vždycky něco vznikne.


Věřím, jinak bych přece nevyužívala spiritistickou desku. Není to pro mě zábava, ale je to něco, co mě vzrušuje. Mám ráda, když se mohu bát (když se totiž bojíte, máte zároveň respekt). Je důležité mít přitom čistou mysl a Vaše úmysly musí být bezpečné nikoli, abyste ducha vyprovokovali či ho na někoho poslali.

Občas si říkám, že věřím 50 na 50, pokud vezmu svou materialistickou stránku - pokud si něco nemohu osahat, tak tomu nevěřím, ALE, přece věřit na něco ještě nikomu neuškodilo. Buďte však opatrní, vždycky a ve všem.


Když jsem byla malá, myslela jsem si, že když pozřu nějakou luštěninu, tak ve mně pak vyroste. To je celkem divný/zvláštní strach ne? (Mimochodem, už jsem z toho vyrostla! Vážně…)

Popravdě nyní mě vůbec nic nenapadá - to je divné, jelikož jsem tak moc podivná osoba, že mám až strach, co to se mnou je.


Počkat, zamyslím se. Zřejmě to bude něco s dřevinami, nebo se bude jednat něco se skořicí, možná nějaký pomeranč. Jo, to by šlo.


Hm. Mary Shaw je skvělá. Když človíček pohlédne trochu hlouběji, pochopí, čím je vlastně tak moc zajímavá a zároveň děsivá. Bloody Mary - ať je to mýtus nebo ne, ať je pravda ohledně ní jakákoliv, stále bude děsit spoustu lidí, i když kdo ví, jak má skutečně vypadat, ale to je právě to strašidelné no ne - kdo ví, zda to není zrovna osoba, která se dívá do zrcadla a vidí tam svůj odraz.
Jeff the killer, Michael Myers a mohla bych pokračovat dál, jelikož jsem dost ujetá na jakékoliv strašidelné/hororové filmy tak každá postava má něco do sebe a pokud si člověk třeba chce najít i nějakou historii a zjistí, že jádro postavy je pravdivě, řeknu Vám, to je potom síla!


Když jsem tuhle otázku viděla u jiných, tak jejich odpověď byla jak přes kopírák - Nightmare Before Christmas - This is Halloween.

Osobně mám ji ráda také, neříkám, že ne. Je to klasika, ale to neznamená, že nic jiného si nepustím. Ono, taky je pravda, že já jsem metalistka, tudíž je asi všem dost jasné, že hudba, kterou poslouchám, se dá krásně využít i pro tento svátek - takže mám svátek každý den. Yeah!

Jindy stačí napsat na youtube "Halloween song/music" a vuala vyjede tolik skvělých skladeb, že to může člověk poslouchat hodiny a hodiny po celý den - dokonce objevíte i klasické skladby, které zpívají děti, když koleduji, to je rozkošné!

Rozhodně pro mě jsou strašidelnější klauni. Mám z nich panickou hrůzu. Ono takhle, já vím, že jsou pouze v onom filmu, ale je mnoho případů, když se šílenci převlékli do kostýmu klauna a spáchali tolik trestných činů. Když se zamyslíme ohledně panenek, sakra, když by se někdo ohákl jako panenka, tak je mnohem snadnější zjistit, zda má v úmyslu něco spáchat nebo jen být strašidelná, navíc já mám ráda panenky. Obzvláště ty porcelánové, vy ne? Mmhm, jak na Vás koukají, jsou tak roztomilé!


Uvozovky jsou tady opravdu na místě. Myslím si, že není dobré "hrát si" na to, že vyvoláváte Bloody Mary, protože se Vám to nemusí vyplatit. Pokud to chcete vyzkoušet, tak to berte vážně a nezkoušejte ji ošálit, nepodaří se Vám to.
Já jsem to zkoušela, neříkám, že ne. Různými způsoby, dokonce jsem měla i svíčku u sebe, to je podle mě dobrá ochrana, jelikož víte, co se říká, světlo Vás od zlého ochrání. Chtěla jsem s ní komunikovat i přes spiritistickou desku, ale zatím můj výsledek je negativní. Možná letos.


A co takhle obojí dohromady? Není nic lepšího, když vy zbožňujete horory, máte skoro všechny zhlédnuté a jdete se dívat s partičkou lidi, kteří se bojí i jen toho, že by někoho potkali za rohem. Miluji tu podívanou. Takže Halloween party je skvělá - udělané super pohoštění, skvělé pití - nějaký punč, nebo dýňové latté, horká čokoláda a pokud si s tím ještě vyhrajete, nazdobíte to a vymyslíte například nějakou stezku odvahy a cíl bude hřbitov. Je to paráda, pokud jste to ještě nikdy neuspořádali a máte na to myšlenky - jděte do toho!


Jistěže chodím. Nejedná se o to, že je Halloween, ale hlavně jsou přece Dušičky. Chci se podívat na hrob svým zesnulým příbuzným, pokecat si s nimi. Říct jim co všechno jsem pokazila, aby mi mohli dát pohlavek. Klasika. Hlavně mám ráda to, jak hřbitov krásně svítí a to je prostě nádhera! Doufám, že zase spadnu do zrovna na půlku vykopaného hrobu. Kdyby totiž byl opravdu zcela vykopán, asi bych potřebovala žebřík, abych se odtamtud dostala.


A kdo nevydlabává že? Samozřejmě, že ano. Je to klasika a myslím, že tohle dělá většina lidí, alespoň trochu to rozveselí dům a hlavně je to príma na odreagování a patlání se! Mám zatím vydlabané tři, nebo čtyři? Zítra ještě doplním sestavičku a bude to super. Klidně budu pálit dýně i po Halloweenu/Dušičkách, protože je to prostě skvělý!


DOUFÁM, ŽE SE VÁM TAG LÍBIL A POKUD JEJ BUDETE CHTÍT TAKTÉŽ VYTVOŘIT, URČITĚ JEN DO TOHO!
>>> Pak mi hoďte odkaz do KOMENTŮ! <<<


P. S. Nikdy se nezavděčíš všem jak píšeš, mluvíš nebo se tváříš. Nikdy se nezavděčíš všem se svými odpověďmi, ale to není důvod, abyste nadávali a špinili jméno.

 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.